roboty koszące Honda Miimo Husqvarna Automower Nera Epos - akcesoria
Roboty koszące Honda Husqvarna Automower - akcesoria

roboty koszące Honda Miimo Husqvarna Automower Nera Epos - akcesoria

Akcesoria do robotów koszących Husqvarna Automower Honda Miimo 

Kable, szpilki, zestawy montażowe, złącza, daszki do baz dokujących, zestawy montażowe, noże, tarcze tnące.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Roboty koszące akcesoria

Akcesoria do robotów koszących znajdujące się w ofercie, sprawią, że kosiarka automatyczna stanie się jeszcze lepszym produktem, który spełni Twoje potrzeby. 

Instalacja przewodu granicznego może być naziemna lub podziemna. Instalacja naziemna jest mniej czasochłonna i nie wymaga maszyny do układania przewodu. Jest łatwiejsza, szybsza w montażu i łatwiejsza w ewentualnej późniejszej modyfikacji. Polega na mocowaniu przewodu na trawie za pomocą specjalnych szpilek.

Instalacja podziemna natomiast gwarantuje mniejszą podatność na uszkodzenia linii obszaru koszenia, ale w tym przypadku należy wziąć pod uwagę wszystkie już istniejące instalacje podziemne, jak wodna do podlewania ogrodu czy elektryczne – ich przebieg i głębokość montażu. W tym przypadku przewód graniczny powinien być ułożony pod warstwą ziemi na głębokości 5 - 10 cm, a maksymalnie do 18 cm. Większa głębokość uniemożliwi robotowi odbiór sygnałów.

Przewód graniczny dla robota koszącego musi być dobrze napięty na całej długości i stanowić jedną pętlę. Na etapie projektowania instalacji warto zaplanować ścieżkę szybkiego powrotu robota do bazy dokującej.

Elementy małej architektury – murki, schodki, klomby, krzewy itp. oraz studzienki należy otoczyć przewodem granicznym, by robot mógł rozpoznać granice koszenia. Warto także rozważyć wydzielenie przewodem granicznym kącika zabaw dla dzieci. W przypadku ogrodów z podziemnym automatycznym nawadnianiem należy sprawdzić głębokość montażu instalacji irygacyjnej (powinny być ukryte na głębokości ok. 25 cm) co ma szczególne znaczenie przy podziemnym montażu instalacji robota koszącego. Ze względu na precyzję koszenia i swobodne dotarcie uchylnych ostrzy do wszystkich fragmentów trawnika, rekomenduje się odgrodzenie elewacji budynku, ogrodzenia, murków ozdobnych, itp. od trawnika wąską (ok. 25 cm) strefą obłożoną płytkami lub żwirem ozdobnym.

Śledź nas na Facebooku